Konopná mast na tzv. diabetickou nohu - časopis Nová regenaKonopí a cukrovka


(Nejen) podle vědce Hebrejské univerzity doc. RNDr. Lumíra Hanuše, DrSc. látky v konopí léčí (nejen)
Doc. RNDr. Ondřej Lumír Hanuš, DrSc. na výzkumnické farmě v Ospělově
cukrovku prvního typu (v ČR cca 80 tisíc občanů), ale i velmi závažné komplikace cukrovky jako je například tzv. diabetická noha (v ČR cca 10 tisíc amputací ročně).   

Na konferenci Cannafest v Praze v listopadu 2014 Dušan Dvořák, MMCA referoval o vlivu cannabis na léčbu diabetické nohy.

Jak si vyrobit silnou konopnou mast 

Masťový základ: Jako medium použít bílou nebo žlutou lékařskou vazelínu, pro krátkodobou úschovu  můžete použít také vnitřní sádlo.

Poměry: Na jeden litr masťového základu použijte 100 gramů květů samičích odrůd, které před zpracováním zahřejete v troubě na 100% na 10 minut. Z listů si vařte čaj s medem. Z jednoho litru masťového základu vyrobíte po zpracování s konopím cca 0, 75 – 80 litru masti. Mastnou konopnou drť pak můžete použít na zábaly, výborně se osvědčily pro léčbu různě poraněných a nemocných koňských nohou.

Složení a pomůcky: Zelená sušina konopí, masťový základ, teploměr, podle druhu onemocnění můžete přidat řadu dalších bylin, včelí vosk, propolis apod., 2 větší hrnce, sítko, delší dřevěná vařečka, naběračka se zobáčkem, filtrační pláténko, kelímky, chladná a temná místnost. Mast nejlépe vařit na v dostatečně vysokém hrnci, kvůli riziku zpěnění a vyvaření nepečte v troubě, už vůbec ne v troubě bez nastavení teploty!

Postup výroby masti (doba přípravy je cca měsíc)

1) Rozehřejte ve vodní lázni v hrnci lékařskou vazelínu. Ponechte vazelínu v kbelíčku z lékárny, vazelína se rozpustí při teplotě cca 50 °C. Vlejte vazelínu do druhého hrnce. Vložte sušinu konopí. Vařte do zpěnění. Nezapomeňte sledovat a míchat. Nesmí dojít ke spálení! ↓

2) Snižte teplotu a po vychladnutí vlijte do hrnce horkou vodu ve dvojnásobném objemu jako masťový základ (pozor na zpěnění) a dále vařte při teplotě 80-90 °C zhruba dvě hodiny. ↓

3) Odstavte z plotny a hrnec dejte do chladné místnosti. Nechte zrát cca týden. ↓


4) Po týdnu vařečkou na několika místech v krajích propíchněte masťový škraloup a vodu vylijte. Nalijte čistou vodu a postup vaření opakujte opět zhruba dvě hodiny. ↓

5) Odstavte z plotny a hrnec dejte s celým obsahem opět na týden až dva do chladné místnosti. ↓
6) Na poslední vaření odlijte vodu z hrnce. Vařte bez vody za průběžného míchání zhruba hodinu. Pozor na zpěnění a spálení! Právě v poslední fázi vaření se přidávají další byliny. ↓

7) Odstavte hrnec z plotny a po mírném vychladnutí přelijte tekoucí mast se zelenou hmotou přes cedník do druhého hrnce, následně přefiltrujte přes plátno. Čistou tekutou mast rozlijte naběračkou do kelímků. Mast z lékařské vazelíny vydrží déle než rok. Uchovávejte v chladu.

Účinek: Hojivý, protiinfekční a protizánětlivý, tlumící bolest, uvolňující svalstvo, mírně zvyšující sexuální apetenci


Příklady užití při nemocech a úrazech:
• Diabetická noha a sepse, rakovina kůže, neuropatické bolesti končetin
• Kožní choroby a úrazy: nekrózy, popáleniny, hnisající rány, proleženiny, ekzémy, plísně
• Některé druhy lupenky, kuří oko, opary, odřeniny, ztvrdlá a omrzlá kůže
• Záněty žil, bércové vředy, hemeroidy
• Zápal plic, záněty dolních a horních cest dýchacích (natřít hruď a krk)
• Bolesti svalů, zad, pohmožděniny svalů a svalové křeče, ztuhlé svalstvo
• Bolesti klubů u lehčích forem artróz a revmatických změn

Způsob užití: Vnější, natřít postižené místo a jeho okolí, mast jemně vmasírovat, opakovat dle potřeby. Otevřené rány nejprve opláchnout, desinfikovat a nechat zaschnout. Při chronických otevřených ranách aplikovat i do ran.

Nežádoucí reakce: Nejsou známy. Zarudnutí a zhoršení příznaků u některých kožních chorob (lupenka, ekzémy) je přechodným jevem a znakem hojivých procesů. Pokud tento projev přetrvává více než tři dny, mast dále nepoužívejte. 

Důležité: Konopná mast nezpůsobuje změny vědomí ve smyslu omámení a neovlivňuje schopnost se soustředit, řídit motorová vozidla apod.
Podporujeme vymahatelnost práva na dostupnost konopí občanům

Se souhlasem vedoucího výzkumu Dušana Dvořáka, MMCA zveřejňujeme recept na výrobu silné konopné masti a vyjadřujeme veřejnou podporu panu Dvořákovi opakovaně obviněnému za údajnou nedovolenou výrobu drog. Na jeho obranu se na ministry spravedlnosti roky marně obrací nejen občané České a Slovenské republiky. Dušan Dvořák podal již 7 stížností Evropskému soudu pro lidská práva ve věci práva na výzkum cannabisterapie a dostupnosti konopí občanům. Česká republika od roku 2010 v rozporu s mezinárodními závazky zakazuje podat žalobu pana Dvořáka k Soudnímu dvoru EU vědoma si opakovaného lékaři doloženého porušení práva na život, zákazu mučení a dalších garantovaných práv, http://cannainsider.eu/ Pohyby na transparentním účtu určenému na právní pomoc (rozhodnutí soudu bude mít obecnou platnost), reference a další informace najdete na http://konopi-je-lek.eu/
 
Číslo transparentního účtu: 8243027001/5500      Pro platby ze zahraničí
IBAN: CZ5655000000008243027001                      SWIFT kód: RZBCCZPP

Na stránkách http://www.konopijelek.cz/ získáte při členství ve výzkumu kromě poradenství také semena konopí, která si v souladu se zákonem můžete vypěstovat bez hlášení úřadům na ploše do 100m2/osobu k účelům zahradnickým (§ 5 odst. 5 a § 29 zákona o návykových látkách). Pokud jste zahradníci, nebo se sami cítíte býti zahradou, zákonem povolená plocha k pěstování je podle pana Dvořáka postačující.